ریاست سازمان تبلیغات اسلامی: نقش هیئت‌ها و مساجد در ترویج کتاب‌خوانی

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل، دهمین نشست انجمن کتاب‌فروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مجموعه فرهنگی با موضوع بررسی تعامل و مشکلات فروشگاه‌های کتاب با سازمان تبلیغات اسلامی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از کتاب‌فروشان اقصی نقاط کشور برگزار شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در این نشست با اشاره به توصیه‌های امیرالمؤمنین حضرت علی (علیه السلام) به محمد حنفیه در جنگ جمل در خصوص پرچمداری؛ پر چمداری در نهج‌البلاغه را به پرچمداری در جبهه فرهنگی تشبیه کرد و گفت: در میدان جنگ چشمتان به عمق استراتژیک دشمن باشد و نه به ظواهر و سر و صدای آن‌ها، البته باید چشمتان به عمق استراتژیک نیروهای خودی هم باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی با اشاره به فرازهایی از نامه یازدهم نهج البلاغه که سفارشات حضرت به سپاهیان در جنگ و بیان این سخن که کلمه صبر در ادبیات مفاهیم دینی در نظام مبارزه باید سنجیده شود، افزود: نفسهایتان را در سینه حبس کنید و همان طور که آماده ضربه زدن به دشمن هستید، آماده ضربه و زخم خوردن از دشمن هم باشید و نترسید از این‌که عقب نشینی کنید، چه عقب نشینی و فرارهایی که در پس آن پیروزی‌های شگرفی محقق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ما صد هزار هیئت ثبت شده در سازمان تبلیغات داریم، تصریح کرد: اگر هر هیئت، سالی یک کتاب معرفی کند باید سالی صد هزار کتاب به آمار فروش اضافه شود، آیا این اتفاق افتاده؟ ما هفتاد هزار مسجد داریم. آیا در مساجد کتاب معرفی می‌شوند؟ آیا مشکل فروش کتاب است؟»
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مشکل اصلی کتابخوانی در کشور را، میزان تقاضا دانست و اذعان داشت: نه اینکه به فعالیت عرضه کم توجهی شود، آن هم جای خود را دارد؛ باید دید در مساجد و نماز جمعه برای ترویج کتاب خوانی چه می‌کنند؟
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در ادامه با بیان اینکه کتاب فروشی ها زمانی می‌تواند در شهر مرجعیت فرهنگی پیدا کند که در تریبون های مختلف فرهنگی مانند هیئات، مساجد و... معرفی شوند تأکید کرد: باید با دسترسی و ارتباطی که سازمان با راویان، روحانیون، مداحان، شاعران و.. دارد، تاثیر خودش را در مقوله‌ای به اسم فروش و استفاده از کتاب بگذارد.
در انتها و پایان جلسه نیز برخی از اعضای انجمن کتاب‌فروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به صورت رو در رو با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به گفت و گو و طرح سؤالاتشان پرداختند.

 

 


تاریخ ارسال : شنبه 17 آذر 1397
آخرین بازدید : سه شنبه 4 تیر 1398
تعداد بازدید کننده : 190
دفعات مشاهده : 190
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

نوحه شهادت حضرت حمزه علیه السلام

نوحه تخریب قبور ائمه بقیع

ناد علیا مظهر العجائب / آلبوم امیر عشق

نوحه شهادت حضرت علی علیه السلام

قال الهادی علیه السلام

وقتی یکی از اهالی ری خدمت امام هادی علیه السلام مشرّف شد، حضرت پرسید: کجا بودی؟ (آن مرد گوید:) گفتم: به زیارت حسین علیه السلام رفته بودم. حضرت فرمود: بدان که اگر قبر عبدالعظیم را در شهر خودتان زیارت کنی، همچون کسی هستی که حسین‌بن‌علی علیه السلام را زیارت کرده باشد.

(میزان‌الحکمة: 2860)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک