جدیدترین تصاویر از پیشرفت ۳۰ درصدی بازسازی ایوان نجف

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، بازسازی ایوان نجف در سه فاز اصلی جنوبی، شمالی و میانی تعریف شده که تاکنون این روند بیش از ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

بازسازی ایوان نجف در سال‌های گذشته به همت ستاد بازسازی عتبات در حال انجام بوده و با توجه به حساسیت و ظرافت آن هنوز به اتمام نرسیده است.

بازسازی ایوان نجف در سه فاز اصلی جنوبی، شمالی و میانی تعریف شده است که در فاز شمالی و جنوبی عملیات مرمت به پایان رسیده و تقریبا بیش از ۳۰ رج از مناره جنوبی نصب شده است.

البته با توجه به اینکه تولیت آستان علوی قصد دارد تمامی فازهای بازسازی ایوان نجف به یکباره رونمایی شود، امکان رونمایی از بخش‌هایی که به اتمام رسیده وجود ندارد و با توجه به زمان‌بندی پیش‌بینی شده بیش از یک سال دیگر روند بازسازی ایوان نجف به اتمام رسیده و رونمایی می‌شود که با توجه به تکمیل برخی از بخش‌ها تاکنون بازسازی ایوان نجف بیش از ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گفته محمد کریمی معاون صنعتی هنری ستاد بازسازی عتبات، در ایوان نجف حدود ۲۵ هزار خشت طلا به کار رفته است که هر کدام در ابعاد مختلفی در قسمت‌های گوناگون قرار می‌گیرد. مناره حرم امیرالمؤمنین(ع) هم در مجموع ۱۳۰ رج است که طلای به کار رفته در این ایوان توسط تولیت حرم و بخشی نیز توسط متبرعین تأمین شده است؛

تاریخ ارسال : دوشنبه 26 آذر 1397
آخرین بازدید : سه شنبه 4 تیر 1398
تعداد بازدید کننده : 189
دفعات مشاهده : 189
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

نوحه شهادت حضرت حمزه علیه السلام

نوحه تخریب قبور ائمه بقیع

ناد علیا مظهر العجائب / آلبوم امیر عشق

نوحه شهادت حضرت علی علیه السلام

قال الهادی علیه السلام

وقتی یکی از اهالی ری خدمت امام هادی علیه السلام مشرّف شد، حضرت پرسید: کجا بودی؟ (آن مرد گوید:) گفتم: به زیارت حسین علیه السلام رفته بودم. حضرت فرمود: بدان که اگر قبر عبدالعظیم را در شهر خودتان زیارت کنی، همچون کسی هستی که حسین‌بن‌علی علیه السلام را زیارت کرده باشد.

(میزان‌الحکمة: 2860)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک