حفاری صحن عقیله بنی‌هاشم (سلام الله علیها) حرم امام حسین (علیه السلام) تکمیل شد

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، عملیات حفاری برای اجرای طرح توسعه حرم امام حسین(علیه السلام) به اتمام رسید که با این امر، روند احداث صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(سلام الله علیها) در کربلا سرعت می‌گیرد.

یکی از طرح‌های مهم ستاد بازسازی عتبات در کربلا، طرح توسعه حرم امام حسین (ع) با احداث صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) است که این طرح در جنوب غربی حرم سیدالشهدا (ع) در حال انجام است.
برای انجام این طرح بزرگ و فاخر، زمین‌های اطراف حرم مطهر توسط عتبه حسینیه (ع) از سال ۹۴ خریداری شد و پس از آن، عملیات اجرایی صحن عقیله بنی هاشم (س) به همت مهندسان و کارگران ایرانی آغاز شد.

 
با توجه به اینکه آب‌های زیرزمینی در کربلا در سطح قرار دارند، عملیات اجرایی احداث این صحن با مشکلاتی همراه بود بر همین اساس مهندسان ایرانی ابتدا طرح آب‌بندی و فنداسیون را اجرایی کردند و در ادامه مراحل ساخت بخش‌های مختلف این طرح به اجرا در آمد.
یکی دیگر از طرح‌های مهم برای اجرای طرح توسعه حرم امام حسین (ع) و احداث صحن عقیله بنی هاشم (س) حفاری منطقه بود که به دلیل بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی با مشکلاتی مواجه بود که خوشبختانه این مرحله نیز به همت مهندسان کشورمان تکمیل شده و به اتمام رسید.

 
در حفاری صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) که حدود ۱۵ متر زیر زمین بود،حدود ۹ ماه به طول انجامید که با انجام این مرحله سایر مراحل ساخت صحن پیشرفت کرده و اجرایی می‌شود.
طرح احداث صحن عقیله بنی‌هاشم(س) بخشی از طرح ۳۸ هکتاری توسعه حرم امام حسین(ع) محسوب می‌شود که در این بخش تنها پنج هکتار(۵۰۰۰ هزار متر‌مربع) مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این امر در حالی است که طرح توسعه حرم امام حسین(ع) در ۳۸ هکتار و برای چهار فاز تعریف شده که مرحله نخست فاز اول آن صحن عقیله بنی‌هاشم(س) نام گرفته است.
صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) قرار است به مساحتی بالغ بر ۵۲ هزار مترمربع در بخش جنوب غربی حرم امام حسین (ع) ساخته شود که به گفته مسؤولان اجرایی آن این طرح تا سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود.

 

 

 

 


تاریخ ارسال : دوشنبه 17 دی 1397
آخرین بازدید : پنجشنبه 7 اسفند 1399
تعداد بازدید کننده : 660
دفعات مشاهده : 660
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

نوحه شهادت حضرت زینب سلام الله علیها

نوحه شهادت حضرت زینب (سلام الله علیها)

دکلمه شهادت حضرت زینب سلام الله علیها

نوحه شهادت حضرت زینب سلام الله علیها

قال الإمام الکاظم علیه السلام

رجب نام نهری است در بهشت از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‌تر هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد خداوند از آن نهر به او می‌نوشاند.

(من‌لایحضره‌الفقیه: جلد 2، صفحه 56)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک