ریاست سازمان تبلیغات اسلامی: طرح ساماندهی امور مساجد کشور در حال تدوین است

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از مهر،  حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از ارائه طرحی برای ساماندهی امور مساجد در کشور و ایجاد متولی واحد برای مساجد خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی و در راس آن تبریز، برای ایران جهات اهمیتی متعددی دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی رونق و اهمیت انجمن های اسلامی زیاد است، گفت: در نظر داریم که با مشورت فرهیختگان و علمای عرصه تبلیغ دینی و فرهنگی، طرحی را درمورد ساماندهی مساجد سراسر کشور  به مقام معظم رهبری ارائه کنیم.

وی یادآور شد: هدف اصلی، ساماندهی امور مساجد در سطح کشور است و برای این موضوع هیچ توجهی به مطرح شدن نام و نشان سازمان تبلیغات اسلامی نداریم و اصل محوریت، مسجد است.

وی ایجاد متولی واحد برای مساجد را اولویت طرحی اعلام کرد که برای ساماندهی امور مساجد به رهبر معظم انقلاب ارائه می شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود مزیت اصلی هیئت های مذهبی را مردمی بودن آن ها دانست و تاکید کرد: باید از این فرصت برای تبلیغ دین به نحو احسن استفاده کنیم.

وی همچنین درباره یکی از فعالیت های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی در استان ها بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید بازوی تبلیغی مقام معظم رهبری در سطح کلان و نمایندگان ولی فقیه در سطح استان ها باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری، تبیین مبانی اسلامی را باعث ایستادگی مردم در برابر تبلیغات منفی دشمنان دانست و گفت: تبلیغ اسلام باید به زبان روز جامعه و جوانان صورت بگیرد تا اثرگذار واقع شود.

 


تاریخ ارسال : چهار شنبه 24 بهمن 1397
آخرین بازدید : شنبه 29 شهریور 1399
تعداد بازدید کننده : 535
دفعات مشاهده : 535
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

نوحه شهادت امام سجاد علیه السلام

خبر داغ

اشارات (شعرهای عاشورایی پیمان طالبی)

کتیبه روایت تاریخ بلعمی (حماسه محرم61 ه. ق)- استاد ساعد باقری

قال الصّادق علیه السلام

هر کس دربارۀ حسین علیه‌السلام بیتی شعر بسراید و خود بگرید و ده نفر را بگریاند، برای او و آن ده نفر بهشت باشد.

(أمالی‌صدوق: 531/3)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک