ویژه برنامه “رسم اهل ادب “در تلویزیون اینترنتی تیوا منتشر شد

 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه هلال ویژه برنامه “رسم اهل ادب “در تلویزیون اینترنتی تیوا منتشر شد. رسم اهل ادب در قالب گفتگو با بزرگان اهل منبر و پیشکسوتان عرصه مداحی پیرامون آداب مداحی و خدمت‌گذاری در آستان سیدالشهدا علیه السلام در تلویزیون اینترنتی تیوا در ۱۲ قسمت منتشر خواهد شد .

رسم اهل ادب برنامه‌ای محتوا محور است و در قالب گفتگو با پیشکسوتان عرصه مداحی نکاتی راه‌گشا را برای مداحان جوان علاقه‌مند به مداحی اهل بیت علیهم السلام مطرح می‌کند و تاکنون بزرگانی چون غلامرضا سازگار، اکبر مولایی، محمد احیاداران، رضایی، سید‌احمد هاشمی و سنجری با حضور در این برنامه با ذکر خاطرات و نکات ارزشمند در طول برنامه یادی از فحول عرصه ارجمند مداحی همچون مرحوم ملاحسین مولوی، محمد علامه، شاه حسین بهاری، دولابی، احمد شمشیری، ذوالفقاری، اکبر ناظم، شاطرالعلما، مرشد قاسم و کهرمیان می‌کنند که در تربیت آنها مؤثر بوده‌اند.

با توجه به اهمیت ارتباط نسل جوان با قدما و آثار فاخر به جای مانده از ایشان به تناسب مباحث در کنار نام آنها بخشهایی صوتی و تصویری به همراه اطلاعات اثر نمایش داده میشود.

هر قسمت از این برنامه ها شامل  ۲ بخش است. در بخش اول اساتید، سوابق جلسات مداحی، روال محافل مداحان، نحوه ورود جوانان و آموزش اصول مداحی در دهه های گذشته و حال حاضر را بیان میفرمایند و در بخش دوم عزیزانی که بهمراه اساتید در جلسه حضور دارند در محضر اساتیدشان به مداحی پرداخته و محفل با نوای گرم این عزیزان و همخوانی سایر ذاکران رنگ و بوی دیگری را بخود میگیرد.

این برنامه با همت تلویزیون اینترنتی تیوا و همکاری موسسه هلال تهیه و تقدیم نظر ارجمند شما بزرگواران شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را از تلویزیون اینترنتی تیوا در شبکه های تیوا محفل، تیوا یک و تیوا دو به صورت رایگان دیده و بهره‌مند شوند. در ادامه‌ جدول پخش این برنامه را در شبکه های تیوا مشاهده کنید.

 

جهت دریافت و مشاهده رایگان کلیک نمایید

 


جدول پخش برنامه: رسم اهل ادب


تاریخ ارسال : پنجشنبه 10 مهر 1399
آخرین بازدید : پنجشنبه 16 آذر 1402
تعداد بازدید کننده : 3994
دفعات مشاهده : 4308

خبر داغ

عصر شعر عاشورایی / شعر خوانی محمد سعید میرزایی

رسم اهل ادب/ مداحی واجب، مداحی مستحب، مداحی حرام

حاج اصغرسعیدمنش / این دل تنگم عقده ها دارد...

قال رسول الله صل الله علیه واله و سلّم

همـانا در نهــان مـردم بـا ایمـان، معـرفت و شنـاختی نسبت بـه امــام حسیـن علیه السلام نهفته است.

(البحار: جلد 43، صفحه 271)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک