موسسه هنر و ادبیات هلال
راه‌اندازی ایستگاه‌‌های قرآنی اربعین از سوی آستان علوی.

 

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، دارالقرآن‌ الکریم وابسته به آستان علوی، آمادگی خود را برای راه‌اندازی ایستگاه‌های قرآنی ویژه زائران اربعین حسینی اعلام کرد.

علاء محسن کاظم، معاون مدیر دارالقرآن‌ الکریم آستان در این باره گفت: این مرکز قرآنی با همکاری  اتحادیه انجمن‌ها و تشکلات قرآنی عراق تاکنون نشست‌هایی در برخی استان‌های عراق از جمله کربلا و ذی قار به منظور تعیین محدوده جغرافیایی راه‌اندازی ایستگاه‌های قرآنی زیارت اربعین برگزار کرده است.

وی افزود: آموزش سوره‌های کوتاه قرآن به زائران و تصحیح قرائت آن‌ها و همچنین، آگاهی‌بخشی به زوار اربعین حسینی با توزیع پوستر از جمله فعالیت‌های این ایستگاه‌ها خواهد بود.
علاء محسن کاظم گفت: نتیجه این نشست‌ها این بوده است که ایستگاه‌های قرآنی زیارت اربعین بیشتر متمرکز بر مسیر شهرهای بغداد، سامرا و دیاله باشد و ایستگاه‌های دیگری نیز در مسیر استان نینوا با همکاری شورای عالی قرآن عتبات مقدسه و زیارتگاه‌های شیعی راه‌اندازی شود. وی تأکید کرد: طرح ایستگاه‌های قرآنی اربعین طی روزهای آینده فعالیت خود را در دو بخش بانوان و آقایان آغاز خواهد کرد. یادآور می‌شود، در مراسم زیارت اربعین سال گذشته تعداد ایستگاه‌های قرآنی برای آموزش و تصحیح تلاوت سوره‌های کوتاه قرآن به ۳۰۰ ایستگاه رسید.
آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

تاریخ ارسال : چهار شنبه 19 مهر 1396
آخرین بازدید : شنبه 25 آذر 1396
تعداد بازدید کننده : 96
دفعات مشاهده : 96
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

معرفی کتاب یک ماه خون گرفته یازده / اثر جدید استاد غلامرضا سازگار

قال الرضا علیه السلام
به مناسبت در گذشت عالم ربانی میرزای شیرازی

بدانید که فقیه کسی است که خیرش را بر مردم سرازیر سازد و آنان را از دشمنانشان نجات دهد و نعمتهای بهشتی را بر آنها فزونی بخشد و خشنودی خدا را برایشان تحصیل نماید.(البحار:جلد 2،صفحه 5)

مسئله روز

پرسش : آیا بعد از تیمم بدل از غسل، تیمم بدل از وضو نیز لازم است؟

پاسخ : در تیمم بدل از غسل جنابت، برای نماز، وضو یا تیمم بدل از وضو لازم نیست؛ ولی در تیمم بدل از سایر غسل‌ها، برای نماز وضو یا تیمم بدل از وضو نیز لازم است.

 

آیات عظام سیستانی، مکارم و نوری: خیر، لازم نیست برای نماز، وضو یا تیمم بدل از وضو بگیرد (خواه غسل جنابت باشد یا غسل‌های دیگر)، به جز غسل استحاضۀ متوسطه؛ ولی اگر به جا آورد، بهتر (احتیاط مستحب) است.

نجشنبه 9 آبان

(رسالۀ‌دانشجویی،احکام‌تیمم،پرسش 92)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک