موسسه هنر و ادبیات هلال

راه‌اندازی ایستگاه‌‌های قرآنی اربعین از سوی آستان علوی.

 

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، دارالقرآن‌ الکریم وابسته به آستان علوی، آمادگی خود را برای راه‌اندازی ایستگاه‌های قرآنی ویژه زائران اربعین حسینی اعلام کرد.

علاء محسن کاظم، معاون مدیر دارالقرآن‌ الکریم آستان در این باره گفت: این مرکز قرآنی با همکاری  اتحادیه انجمن‌ها و تشکلات قرآنی عراق تاکنون نشست‌هایی در برخی استان‌های عراق از جمله کربلا و ذی قار به منظور تعیین محدوده جغرافیایی راه‌اندازی ایستگاه‌های قرآنی زیارت اربعین برگزار کرده است.

وی افزود: آموزش سوره‌های کوتاه قرآن به زائران و تصحیح قرائت آن‌ها و همچنین، آگاهی‌بخشی به زوار اربعین حسینی با توزیع پوستر از جمله فعالیت‌های این ایستگاه‌ها خواهد بود.
علاء محسن کاظم گفت: نتیجه این نشست‌ها این بوده است که ایستگاه‌های قرآنی زیارت اربعین بیشتر متمرکز بر مسیر شهرهای بغداد، سامرا و دیاله باشد و ایستگاه‌های دیگری نیز در مسیر استان نینوا با همکاری شورای عالی قرآن عتبات مقدسه و زیارتگاه‌های شیعی راه‌اندازی شود. وی تأکید کرد: طرح ایستگاه‌های قرآنی اربعین طی روزهای آینده فعالیت خود را در دو بخش بانوان و آقایان آغاز خواهد کرد. یادآور می‌شود، در مراسم زیارت اربعین سال گذشته تعداد ایستگاه‌های قرآنی برای آموزش و تصحیح تلاوت سوره‌های کوتاه قرآن به ۳۰۰ ایستگاه رسید.
آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

آماده‌سازی اجرای پروژه «ایستگاه‌ قرآنی» برای اربعین

تاریخ ارسال : چهار شنبه 19 مهر 1396
آخرین بازدید : جمعه 29 تیر 1397
تعداد بازدید کننده : 401
دفعات مشاهده : 401
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

معرفی کتاب یک ماه خون گرفته یازده / اثر جدید استاد غلامرضا سازگار

قال رسول الله صلی الله علیه وآله

گناه‌کارترین فرد در عرفات کسی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

(بحارالانوار:جلد 99،صفحه 248)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک