موسسه هنر و ادبیات هلال

بزرگداشت شاعر آیینی «حبیب‌الله چایچیان» در حرم رضوی.

 

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، ویژه‌برنامه بزرگداشت حبیب‌الله چایچیان (حسان)، شاعر آیینی، چهارشنبه، ۱۵ آذرماه در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

به مناسبت درگذشت حبیب‌الله چایچیان (۱۳۰۲-۱۳۹۶ش)، متخلص به حسان، شاعر و مرثیه‌سرای اهل بیت(ع) مراسم بزرگداشتی در روز چهارشنبه، ۱۵ آذرماه، ساعت ۱۸:۳۰ در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی تدارک دیده شده است.

قرائت قرآن، مدیحه‌سرایی و سرودخوانی توسط شعرا برخی از برنامه‏‌های این بزرگداشت به‌شمار می‌رود که در این آیین برخی از شاعران نامی کشور، مسئولان و خادمان بارگاه منور رضوی حضور خواهند داشت.

یادآور می‌شود، «زمزمه‌های قلب من»، «ای اشک‌ها بریزید» و «خلوتگاه راز» سه مجموعه شعر از شعرهای عاشورایی‌ حبیب‌الله چایچیان است که در هر سه دیوان، وی مکنونات قلبی‏‌اش را نسبت به خاندان مظلوم و حماسه‌آفرین عاشورا، بر روی کاغذ آورده است.

 

 

 


تاریخ ارسال : سه شنبه 14 آذر 1396
آخرین بازدید : دوشنبه 27 آذر 1396
تعداد بازدید کننده : 43
دفعات مشاهده : 43
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

معرفی کتاب یک ماه خون گرفته یازده / اثر جدید استاد غلامرضا سازگار

قال الرضا علیه السلام
به مناسبت در گذشت عالم ربانی میرزای شیرازی

بدانید که فقیه کسی است که خیرش را بر مردم سرازیر سازد و آنان را از دشمنانشان نجات دهد و نعمتهای بهشتی را بر آنها فزونی بخشد و خشنودی خدا را برایشان تحصیل نماید.(البحار:جلد 2،صفحه 5)

مسئله روز

پرسش : آیا بعد از تیمم بدل از غسل، تیمم بدل از وضو نیز لازم است؟

پاسخ : در تیمم بدل از غسل جنابت، برای نماز، وضو یا تیمم بدل از وضو لازم نیست؛ ولی در تیمم بدل از سایر غسل‌ها، برای نماز وضو یا تیمم بدل از وضو نیز لازم است.

 

آیات عظام سیستانی، مکارم و نوری: خیر، لازم نیست برای نماز، وضو یا تیمم بدل از وضو بگیرد (خواه غسل جنابت باشد یا غسل‌های دیگر)، به جز غسل استحاضۀ متوسطه؛ ولی اگر به جا آورد، بهتر (احتیاط مستحب) است.

نجشنبه 9 آبان

(رسالۀ‌دانشجویی،احکام‌تیمم،پرسش 92)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک