سوت قطار مشهد-کربلا مرداد ماه به صدا در می آید.

 

 

 

 

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل، هموطنان شرق کشور بویژه خراسانی‌ها می توانند ۴۰ روز دیگر با قطارمسافری به کربلا بروند.

مدیرکل راه آهن خراسان رضوی گفت:بر اساس تفاهمنامه ای که اخیرا با یکی از شرکتهای خدمات مسافرتی وابسته به وزارت ارشاد اسلامی(حج و زیارت) و یکی از شرکتهای حمل و نقل مسافری زیرمجموعه راه آهن امضا شده خراسانیها می توانند از اول مرداد ماه جاری با قطار به کربلا بروند.
محمدهادی ضیایی مهردر ادامه در توضیح چگونگی این سفر زیارتی ریلی بین المللی افزود: هموطنان و مشتاقان زیارت عتبات عالیات عراق از مشهد تا نقطه صفر مرزی کشورمان در شلمچه با یک قطاربصورت دربست اعزام می شوند و چون ازمرز تا بصره حدود ۳۰ کیلومتر ریل وجود ندارد مسافران با اتوبوس به راه آهن سراسری عراق در ایستگاه بصره منتقل و از آنجا تا نجف ، کربلا و یا بغداد طی مسیر خواهند نمود.
این مقام راه آهن همچنین خاطرنشان کرد: برا اساس موافقتهای صورت گرفته این مسیر نیز در آینده ریل گذاری و زیر بار تردد قطار خواهد رفت وجمهوری اسلامی ایران برای حل مشکل توسعه خط با عراق در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.
به گفته مهندس ضیایی مهر طبق قرارو مذاکره ای که بین شرکتهای ایرانی و راه آهن عراق انجام  شده است از اول مرداد قطار مشهد-خرمشهر- شلمچه (و ادامه مسیر تا عتبات عالیات) راه اندازی می شود در هر رام قطار فعلا ۶۰۰ نفر جابجا خواهندشد.
مدیرکل راه آهن خراسان رضوی در ادامه با ذکر جدول تنظیم شده برای سفر ریلی به عتبات عالیات گفت:از مرداد ماه قرار است در هفته هم رفت و هم برگشت داشته باشیم یعنی شنبه دو شنبه و چهارشنبه رفت  ودو چهار شنبه و جمعه برگشت مسافران و عاشقان ابا عبدالله الحسین علیه السلام را دراین مسیر ریلی داشته باشیم.
وی ۳۳ درصد سهم خطوط ریلی کشوررا تردد به سمت خراسان رضوی و مشهدبر شمرد و در پایان با اشاره به آمار دلخراش حوادث جاده ای یاد آور شد:متاسفانه همه ساله در بخش حمل و نقل جاده‌ای حوادث تلخ  زیادی داریم بنا براین یکی از راههای کاهش آسیبهای انسانی و سرمایه ای استفاده  مردمازحمل و نقل ریلی است که دولت و وزارت مسکن و شهرسازی در این زمینه اولویت گذاری کرده اندو لازم است رسانه ها برای فرهنگ سازی در این حوزه به کمک راه آهن بشتابند.
لازم به ذکر است؛راه اندازی مسیر ریلی از ایران به عراق آبان ماه سال ۹۵ با سفر زائران مراسم اربعین از تهران تا کربلا آغاز شد و در همان موعد وعده راه اندازی مسیر ریلی مشهد - کربلا نیز از سوی مسئولان داده شد که تا کنون عملی نشده بود.
کاهش هزینه سفر، راحتی و ایمنی از مزایای سفر ریلی بین مشهد- کربلا برای زائران عتبات عالیات است.

 

تاریخ ارسال : چهار شنبه 23 خرداد 1397
آخرین بازدید : چهار شنبه 29 خرداد 1398
تعداد بازدید کننده : 272
دفعات مشاهده : 272
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

نوحه شهادت حضرت حمزه علیه السلام

نوحه تخریب قبور ائمه بقیع

ناد علیا مظهر العجائب / آلبوم امیر عشق

نوحه شهادت حضرت علی علیه السلام

قال الهادی علیه السلام

وقتی یکی از اهالی ری خدمت امام هادی علیه السلام مشرّف شد، حضرت پرسید: کجا بودی؟ (آن مرد گوید:) گفتم: به زیارت حسین علیه السلام رفته بودم. حضرت فرمود: بدان که اگر قبر عبدالعظیم را در شهر خودتان زیارت کنی، همچون کسی هستی که حسین‌بن‌علی علیه السلام را زیارت کرده باشد.

(میزان‌الحکمة: 2860)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک