برنامه رسم اهل ادب پیرامون موضوع مداح و مداحی اصیل، بایدها و نبایدها.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه هنر و ادبیات هلال، ویژه برنامه رسم اهل ادب در قالب گفتگو با سید احمد صالحی خوانساری از پیشکسوتان عرصه مداحی اهل بیت (علیهم السلام) پیرامون موضوع مداح و مداحی اصیل، بایدها و نبایدها، در دو قسمت ۷ و ۵ دقیقه ای در فضای مجازی منتشر شد.

رسم اهل ادب برنامه ای محتوا محور است و در قالب گفتگو با بزرگان اهل منبر و پیشکسوتان عرصه مداحی نکاتی راه گشا را برای مداحان جوان و جوانان و نوجوانان علاقه مند به مداحی اهل بیت (علیهم السلام) مطرح می‌کند و تا کنون بزرگانی چون استاد غلامرضا سازگار، حاج علی انسانی، سید محمد موسوی سجاسی، حاج اکبرمولایی، حاج مهدی آصفی و... در این برنامه به بیان دیدگاه های خود پیرامون آداب مداحی اصیل پرداخته اند.

موسسه هنر و ادبیات هلال در راستای تولید محتوا با توجه به نیاز جامعه درصدد است نظرات و پیشنهادات شما عزیزان را برای تولید محتواهای مذهبی در حوزه ادبیات آیینی و مداحی اهل بیت (علیهم السلام) دریافت نماید، لذا شما می توانید از طریق کاربر تلگرامی به نشانی @gousheshenava ما را از دیدگاه های ارزشمند خود بهره مند سازید.

 

جهت شنیدن و دریافت رایگان قسمت نخست کلیک نمایید.

جهت شنیدن و دریافت رایگان دوم نخست کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 


تاریخ ارسال : یکشنبه 5 آذر 1396
آخرین بازدید : چهار شنبه 15 مرداد 1399
تعداد بازدید کننده : 3891
دفعات مشاهده : 3895
» ارسال نظرات
متن پیام : *
نام :
تصویر امنیتی :
 
 
 

سرود ولادت حضرت امام هادی (علیه السلام)

سرود عید سعید غدیر

علی بن ابیطالب علیهماالسلام

عید غدیر، عیدالله الاکبر

قال الهادی علیه السلام

فروتنی آن است که با مردم چنان باشی که دوست داری با تو چنان باشند.

(المحجة البیضاء، جلد 5، صفحۀ 225)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک