اخبار
»

 

 

 

شعری از استاد غلامرضا سازگار به مناسبت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)

امروز میلاد کریم ابن کریم است

امروز ری را فیض جنّات النّعیم است

امروز شادی در دل یاران مقیم است

امروز عید حضرت عبدالعظیم است

حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) از سادات حسنی و راویان حدیث بودند که جزو نوادگان امام حسن مجتبی (علیه السلام) به شمار می‌روند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، فرزند مرحوم حبیب‌الله چایچیان گفت: مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم حسان با برنامه‌ریزی شاعران آئینی در قم برگزار خواهد شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، رهبر معظم انقلاب درباره بخشی از مقامات معنوی عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) فرمودند: می‌خواستند که آحاد ملت مسلمان در این نقطه‌ عالم به‌وسیله‌ نور این مشعل که آن روز از دنیا هم رفته بود و دیگر خطری اورا تهدید نمی‌کرد، انوار ولایت اهل‌بیت(علیهم السلام) در فضا دل‌ها را روشن کند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از مهر، پنجمین جلسه شعرخوانی «دیدار ماه» با یاد کردن از مرحوم آیت الله حاثری شیرازی و شهید علی خوش لفظ راوی «وقتی مهتاب گم شد» و شهید زنده به تعبیر مقام معظم رهبری برگزار شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ابنا، دهمین دوره مسابقات نخبگان قرآن کریم در حرم امام علی(علیه السلام) در شهر نجف اشرف برگزار شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دبیر نشست‌های ادبی «دیدار ماه» گفت: در جلسه امروز بزرگانی چون سیدعلی موسوی‌گرمارودی، میرجلال‌الدین کزازی، خسرو احتشامی، بهاء‌الدین خرمشاهی و... حضور خواهند داشت.

به گزارش هلال نیوز، شاعر و ذاکر اهل بیت (علیهم السلام) از استاد سید مهدی طباطبایی که به علت بیماری ریوی در یکی از بیمارستانهای تهران بستری هستند، عیادت کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه هنر و ادبیات هلال، تلفن مذهبی هلال با سر شماره تلفن (02170704016 )در سراسر کشور راه اندازی شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دومین کارگاه کاربردهای خط در گرافیک با موضوع «کاربرد خط با نگاهی به اقلام خوشنویسی» که روی خطوط منسوخ‌شده تمرکز دارد، طی دو روز برگزار می‌شود.

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، دفتر «تعزیه و آیین‌های نمایشی» حوزه هنری توسط داود فتحعلی‌بیگی گشایش یافت. دفتر نمایش حوزه هنری

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، با توجه به استقبال هنرمندان، مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره بین‌المللی «چهل‌چراغ» تا ۳۰ دی‌ماه تمدید شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، با معرفی برگزیدگان و افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده، آیین پایانی مسابقه طراحی معماری موکب برگزار شد. مدیر مرکز معماری اسلامی حوزه هنری در این مراسم اظهار داشت: قصد داریم که سالیانه این مسابقه را برگزار کنیم.

فرصت ها و آسیب های مداحی از زبان استاد غلامرضا سازگار

حضرت امام حسین(علیه السلام)/شعر و اجرا؛ محمود حبیبی کسبی

قال رسول الله صلی الله علیه وآله

گناه‌کارترین فرد در عرفات کسی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

(بحارالانوار:جلد 99،صفحه 248)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک