موسسه هنر و ادبیات هلال
اخبار
»

به گزارش روابط عمومی موسسه هنر و ادبیات هلال، همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه بیش از ۴۵۰ شعر آیینی کاربردی برای اهل منبر ویژه این ایام در قالب کتاب الکترونیکی و با دسترسی رایگان برای تمامی کاربران در اپلیکیشن پیام محراب منتشر شده است.

جهت دریافت نسخه اندروید کلیک نمایید. 

جهت دریافت نسخه ios کلیک نمایید.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، صفحه ثبت نام در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم امروز ۲۴ بهمن ماه و چهار روز پس از آغاز رسمی فراخوان ثبت نام، فعال شده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این صفحه فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، فراخوان چهارمین کنگره سراسری شعر خلیج فارس از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان منتشر شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، سیدعباس صالحی بعد از ظهر چهارشنبه بیست و پنجم بهمن در آیین گشایش نمایشگاه بین‌المللی کتاب دین و نمایشگاه استانی کتاب که به صورت همزمان در مصلای قدس قم برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نمایشگاه گروهی آثار نقاشی خط با عنوان فاطمیه  روز جمعه 27 بهمن ماه 1396 در نگارخانه برسام گشایش خواهد یافت.

به گزارش هلال نیوز به نقل از مهر، صحاف، دبیر سومین جایزه کتاب های موضوعی مرآت با اشاره به اینکه ۱۳۴ عنوان کتاب برگزیده در این دوره شناسایی شدند، گفت: برگزیدگان سومین جایزه کتاب مرآت به زودی در مراسمی معرفی می شوند.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس،به گفته مدیرعامل خانه کتاب، اعطای وام ۱۰ میلیون تومانی به اهالی قلم از ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، دبیر اجرایی جایزه ادبی حضرت علی اکبر از انتشار فراخوان رسمی آثار یازدهمین دوره این رویداد ادبی خبر داد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از عقیق، هـم شـاعر اسـت و هـم از مداحان نامـی روزگار تـا آنجا که بسـیاری از مداحـان و شـاعران آ یینی، مدح هـا و سـروده های خـود را برگرفته از «علـی انسـانی» می داننـد اما شـاید کمتر کسـی خبـر دارد کـه او در سـال های پیـروزی انقلاب از مبارزان علیـه حکومت پهلـوی بوده و اشـعار و خاطـرات بسـیاری نیـز، از آن دوران دارد امـا کمتـر از آن روزگار تعریـف میکنـد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه (سلام الله علیها) اردوگاه شهید باهنر ویژه‌برنامه‌ای را با عنوان «دومین شب شعر فاطمی (سلام الله علیها)» برگزار می‌کند.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب:

«ملت ایران حقیقتا پرچمی را به اهتزاز درآورد که همیشه انبیا آن پرچم را در دست داشتند؛ شعاری را داد که پیروان انبیا (علیهم السلام) آن شعار را میدادند؛ هدفهایی را دنبال کرد که عباد صالحین خدا، آن را دنبال میکردند.» ۱۳۶۸/۰۳/۲۶

به گزارش هلال نیوز به نقل از عقیق، مداحـان یکـی از تاثیرگذارتریـن گروههـای مردمـی هسـتند کـه در رویدادهـای ملـی بزرگـی همچـون دوران انقلاب و دفـاع مقـدس، نقـش مهمـی را ایفـاکـرده و شـانه بـه شـانه مـردم برای رسـیدن بـه پیـروزی قـدم برداشـته اند. حـاج غلامرضا سـازگار پیرغلام اهلبیـت(علیهم السلام) نیز یکـی از آن مداحانـی اسـت که نامـش به عنـوان فعال سیاسـی دوران انقلاب به چشـم می‌خـورد. او خاطـرات زیـادی از آن دوران انقلاب دارد؛ یعنـی زمانـی که 35 سـال بیشـتر نداشـته و در همان سـن و سـال بـا اشـعار و صدای نابـش، بـرای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کرده اسـت.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، پس از برگزاری محافل شعر فجر در شهرهای کرمانشاه، سرپل ذهاب، تهران، زاهدان و اصفهان، محفل شاعران فارسی‌زبان عصر دوشنبه 23 بهمن به میزبانی قم برگزار می‌شود.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، با توجه به استقبال بسیار علاقه‌مندان و درخواست‌های مکرر از دبیرخانه، مهلت ارسال آثار به شانزدهمین همایش ادبی سوختگان وصل با عنوان «سلام سردار» تا 25 بهمن تمدید شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، ثبت‌نام در چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کشور با ارسال دستورالعمل مسابقات به سراسر کشور، رسما از امروز آغاز و تا بیستم فروردین ۹۷ ادامه خواهد داشت.

تلفن گویای مذهبی سراسری هلال

قال رسول الله صلی الله علیه وآله

گناه‌کارترین فرد در عرفات کسی است که از آن جا بازگردد در حالی که گمان می‌برد آمرزیده نخواهد شد.

(بحارالانوار:جلد 99،صفحه 248)

مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک