اخبار
»

پیرغلام اهل بیت(علیهم السلام)، با تاکید بر ضرورت توجه ویژه مداحان و شعرای آئینی به سخنان رهبر معظم انقلاب و سه توصیه پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله)، به مداحان گفت: باید بدانیم که در هر گلستانی هم که برویم آفت‎هایی وجود دارد اما مداحان ما باید کاری کنند که در گلستان حضرت اباعبدالله(علیه السلام) کمترین آفت هم وجود نداشته باشد.
هر سال و در نوبتهای مختلف و بویژه در مناسبتهای آئینی، مداحان و شاعران آئینی به دیدار رهبر ادیب انقلاب شرفیاب می شوند تا ضمن خواندن اشعار، مدائح و مراثی خود، از بیانات حضرت آقا مستفیض شوند.در یکی از همین دیدارها بود که مقام عظمای ولایت، یاد و خاطره مرحوم علی آهی را گرامی داشتند و فرمودند:

"یاد مرحوم آقای آهی، رحمت ‌الله علیه، مدّاح متعهّد و پایبند و خیرخواه و پُر تلاش را گرامی می دارم.بنده مرحوم آهی را از سالهای اوایل دهه‌ ی ۴۰ می‌ شناسم. در مشهد یک جمعی از مادحان اهل بیت آمده بودند و ایشان فعّال بود ... خدا ان ‌شاء الله درجاتش را عالی کند؛ به ‌معنای حقیقی کلمه، پایبند و متعهّد و علاقه ‌مند و به خصوص نسبت به جامعه ‌ی مدّاح دارای احساس تعهّد و مسئولیّت بود و هر سال ما ایشان را در اینجا زیارت می کردیم ... رحمت خدا بر او باد ... ."

چند وقت دیگر که ما مردیم، مردم چه میدانند آهی چه کسی بوده است. اگر به اسم آهی باشد، هر کاری که ما میکنیم، برای نام آهی میکنیم و اگر به نام امیرالمؤمنین(علیه السلام) باشد...
مهدی قاسمی مسئول روابط عمومی موسسه هنر و ادبیات هلال وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی خبر از آغاز کمپین "نوروز چه بخوانیم؟"در آستانه سال نو داد و افزود: با هدف گسترش فرهنگ مطالعه در روزهای نخستین سال 1396در گفتگوی ویژه ای با شاعران و ترانه سرایان آیینی برجسته کشور این کمپین را آغاز نمودیم.

عیدالله الاکبر/ عید غدیر

ترجمه منظوم خطبه غدیر / سروده استاد غلامرضا سازگار (9)

سرود میلاد امام رضا علیه السلام

سرود میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها

قال رسول الله صل الله علیه واله و سلّم

روز غدیر خم برترین عید امت من است. روز غدیر روزی است که خداوند متعال به من دستور داد برادرم علی بن ابیطالب را به عنوان نشانی برای امتم منصوب کنم که بعد از من به واسطۀ او راه راست را بیابند و بپیمایند. روز غدیر روزی است که خداوند در آن روز دین را به کمال رساند، و نعمت را بر امتم تمام کرد، و دین اسلام را برای آنان برگزید.

(البحار: جلد 97، صفحۀ 110)
مسئله روز

مسئله : اگر برای مسح، رطوبتی در کف دست نمانده باشد نمی‌تواند دست را با آب خارج، تر کند، بلکه (آقای سیستانی:... باید از ریش خود رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید و گرفتن رطوبت از غیر ریش و مسح نمودن با آن محل اشکال است.) باید از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد و با آن مسح نماید.

(آقای بهجت:... بنابر احتیاط باید اول از تری موی ریش و ابرو کمک بگیرد و اگر در آنها تری نبود از دست‌ها رطوبت می‌گیرد.)

آیت‌الله مکارم: اگر رطوبت کف دست خشک شود می‌تواند از اعضای دیگر وضو رطوبت بگیرد با آن مسح کند، ولی از آب خارج جایز نیست و اگر فقط به اندازۀ مسح سر رطوبت دارد سر را با همان رطوبت مسح کند برای مسح پاها از اعضای دیگر، رطوبت بگیرد.

 (توضیح‌المسائل‌مراجع،مسأله 257)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک