موسسه هنر و ادبیات هلال
اخبار
»

ماجرای سفر حضرت معصومه از مدینه به سمت شهر قم را در اینجا بخوانید.

به گزارش هلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم گرامیداشت حبیب الله چایچیان با همت خانه مداحان اهل بیت (علیهم السلام) برگزار می‌شود.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، اولین کنگره بین‌المللی شعر جهادگران با محوریت «تقویت و اشاعه فرهنگ جهاد و مقاومت و روحیه خدمت در سطح ملی و بین‌المللی» توسط جمعی از گروه‌های جهادی با همکاری نهادهای انقلابی و هنری کشور برگزار می‌شود.

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، دومین کارگاه از سومین همایش سراسری نوحه - جامه دران با عنوان بررسی تعامل نوحه و موسیقی در تاریخ برگزار شد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، هفتمین دوره شعر گلدسته‌های سپید امسال با موضوع حضرت ام‌البنین(سلام الله علیها) میزبان مسابقات شعر و داستان می‌باشد که از اوایل آذر آغاز شده است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان با اشاره به اینکه بقعه هاجره خاتون یکی از جاذبه‌های گردشگری مذهبی در کردستان است، گفت: بقعه هاجره خاتون با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال بازسازی است.

به گزارش هلال نیوز به نقل از تسنیم، دوازدهمین محفل شاعرانه «قرار» به‌ همت خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب:
سعی کنیم آنچه را به‌عنوان مضمون و محتوا در شعر خودمان میگنجانیم، هر کلمه‌ی آن آموزنده باشد. فرق نمیکند؛ گاهی مصیبت است، گاهی مدح است؛ همه‌ی اینها میتواند جوری انتخاب بشود که آموزنده باشد. در دوران شور انقلاب و هیجان انقلاب، در محرّمی که آخرین محرّم دوران طاغوت بود و محرّمی بود که بلافاصله بعد از محرّم و صفر، پیروزی انقلاب اتّفاق افتاد، هیئات مذهبی در شهرهای مختلف، نوحه‌هایی را میخواندند که هر یک از این نوحه‌ها به‌قدر یک خطابه‌ی بلند و بلیغ، مردم را روشن میکرد و آگاه میکرد و بصیرت میداد. باید همیشه همین‌جور باشد؛ نوحه‌ها را [پرمحتوا کنید].۱۳۹۳/۰۱/۳۱

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تبلیغات اسلامی، سومین نشست فصلی مسئولین کانون مداحان و شعرای آئینی استانها یکشنبه ۱۹ آذر در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ سازمان برگزار خواهد شد.

نحوه تلفظ درست حروف زبان عربی و احکام مربوط به آن را در این مطلب بخوانید.

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، مدیر فرهنگی و هنری آستان مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها)گفت: کتابخانه این آستان مقدس به دلیل جامعیت جزء 10 کتابخانه جامع کشور است و در آن 250 هزار نسخه کتاب وجود دارد.

به گزارش هلال نیوز به نقل از ایکنا، زمان ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن از ساعت ۱۴ امروز ۱۸ آذرماه آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش هلال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دعبل، حـاج محمـود اکبـرزاده: وقتـی میگوینـد فلان مـداح این قـدر پـول گرفتـه بـه نظر مـن نبایـد آن مـداح را ملامت کـرد کـه چـرا اینقـدر گرفتـی بلکـه بایـد بانـی مجلـس را ملامت کرد کـه چرا اینقـدر به مداح پـول داده. بانـی مجلسـی را که حاضر اسـت به مداحـی 20 میلیـون تومان برای پنـج شـب بدهـد بایـد ملامت کـرد. در ایـن شـرایط از دیگـران چه توقعـی دارید؟

به گزارش هلال نیوز به نقل از فارس، سلسله نشست‌های تخصصی هفته پژوهش و هنر انقلاب اسلامی از سوی حوزه هنری در سه بخش مجزای «شعر»، «داستان» و «خاطره‌نگاری» با حضور صاحب‌نظران و جمعی از اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

معرفی کتاب یک ماه خون گرفته یازده / اثر جدید استاد غلامرضا سازگار

قال الرضا علیه السلام
به مناسبت در گذشت عالم ربانی میرزای شیرازی

بدانید که فقیه کسی است که خیرش را بر مردم سرازیر سازد و آنان را از دشمنانشان نجات دهد و نعمتهای بهشتی را بر آنها فزونی بخشد و خشنودی خدا را برایشان تحصیل نماید.(البحار:جلد 2،صفحه 5)

مسئله روز

پرسش : آیا بعد از تیمم بدل از غسل، تیمم بدل از وضو نیز لازم است؟

پاسخ : در تیمم بدل از غسل جنابت، برای نماز، وضو یا تیمم بدل از وضو لازم نیست؛ ولی در تیمم بدل از سایر غسل‌ها، برای نماز وضو یا تیمم بدل از وضو نیز لازم است.

 

آیات عظام سیستانی، مکارم و نوری: خیر، لازم نیست برای نماز، وضو یا تیمم بدل از وضو بگیرد (خواه غسل جنابت باشد یا غسل‌های دیگر)، به جز غسل استحاضۀ متوسطه؛ ولی اگر به جا آورد، بهتر (احتیاط مستحب) است.

نجشنبه 9 آبان

(رسالۀ‌دانشجویی،احکام‌تیمم،پرسش 92)

اینستاگرام

پنل کاربری

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه هنر و ادبیات هلال می باشد
طراحی و برنامه نویسی گروه فاواتک